Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. yenibeygir.com'u kullanarak çerezlere izin vermektesiniz. daha fazla bilgi

Bülten Bilgisi


At Yarışı Bülteni

Güncelleme

Gün içerisinde bülten anlık olarak güncellenir.

6 gün ileri tarihe kadar kayıtlar, 2 gün ileriye kadar yarış programları günlük olarak güncellenir.

Bülten Ortalama Puanı

Atın numarasının sol tarafında Türkiye Bülten Ortalama Puanı (AGF oranları şeklinde yüzdelik oranlara normalize edilmiş olarak) bulunur. Bülten ortalama puanları günlük olarak güncellenir. Bu puanlar Türkiye'de çıkan bültenlerin tahminlerinin yaklaşık ortalamasıdır.

AGF oranları

TJK AGF oranları resmi sitede açıklanmaya başladıktan sonra (sabah saat 10:00 civarı) yarım saatte bir güncellenir. Koşuya ait AGF oranları girildikten sonra Bülten Ortalama Puanları gösterilmez.

Tarih

Bültenin en üst kısmından tarihi değiştirerek dilediğiniz günün at yarışı bültenine ulaşabilirsiniz. 1990 yılından bugüne dek Türkiye hipodromlarında koşulmuş bütün yarış programları veritabanımızda bulunmaktadır.

Koşuya özel istatistik sayfaları

Koşunun alt tarafında bulunan galoplar, koşu karşılaştırma, derece karşılaştırma ve (koşu koşulduktan sonra) sonuç linklerine tıklayarak ilgili istatistik sayfasına ulaşabilirsiniz. Derece sayfasında derecelere tıklayarak, koşu sayfasında tarihlere tıklayarak ilgili koşunun sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Koşu Karşılaştırma sayfasında üstte bulunan Kim Kimi Geçti Tablosu üzerinde, atların kendi aralarında kaç kere koştuğunu ve o satırdaki atın kaç kere önde bitirdiğini görebilirsiniz. Kim Kimi Geçti Tablosunda her satırın en sağ tarafında yer alan hücrede, o satırdaki atın bu gruptaki atlarla toplam kaç defa koştuğu ve kaçını grubun en önünde tamamladığı gösterilmektedir.

Detaylı Bilgi

Bültende koşular içerisinde at, jokey, at sahibi, antrenör ismine ve atın son yarışlarına tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Son 10 Yarış

Atların son 10 yarışı kısmında kum pist yarışları kahverengi, çim pist yarışları yeşil, Grup yarışları koyu renkli gösterilir. Son 10 yarış kısmındaki bir yarışa tıklayarak o yarışın sonuç sayfasına ulaşabilirsiniz.


At Yarışı Sonuçları

Güncelleme

Yarış koşulduktan sonra sonuçlar anlık olarak güncellenir. Sonuçlar girildikten sonra bülten üzerinde kazanan atın yanında kazandı işareti ve ganyanı gösterilir. Kazandı işareti turuncu ise sonuç gayrı resmi, yeşil ise sonuç kesindir. En sağ kısımda ilk 4'e giren atların sıralaması gösterilir.

Tarih

Sonuç sayfasının en üst kısmından tarihi değiştirerek dilediğiniz günün at yarışı sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Yarış Videosu

Koşunun alt tarafındaki ilgili linke tıklayarak koşunun videosunu izleyebilirsiniz.

Foto Finish Resmi

Koşunun alt tarafındaki ilgili linke tıklayarak koşunun foto finish resmini görüntüleyebilirsiniz.

Pist Rekoru

Sonuç sayfasının en alt kısmında o koşudan önce o pist ve mesafede koşulmuş en iyi derece gösterilir. Bu veri 1990 yılından önce koşulmuş yarışları içermez. Rekor derecesine tıklayarak o koşunun sonuç sayfasını görüntüleyebilirsiniz. Rekor kıran atın ismine tıklayarak o atla ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.


At Sayfası

Genel

Atların isimlerine tıklayarak o atın kendi sayfasını görüntüleyebilirsiniz. Sitede geçen bütün at isimlerinde bu özellik mevcuttur.

Künye

At sayfasının sol üst kısmında atın orijini, doğum tarihi ve yeri, handikap puanı, ırkı, sahibi, antrenörü ve yetiştiricisi bulunur. Sağ üst tarafta genel yarış istatistikleri bulunur.

Diğer

At sayfasının alt kısmında yarışları, galopları, kardeşleri, yavruları ve pedigrisi bulunur. İlgili başlığa tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Atın son yarışlarındaki tarihlere tıklayarak koşu sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Yarışlardaki derecelerin üzerine geldiğinizde gösterilen değer, derecenin 100 metre ortalamasıdır.


Jokey, At Sahibi, Antrenör ve Yetiştirici Sayfaları

Genel

İlgili isme tıklayarak o kişinin kendi istatistiklerinin bulunduğu sayfayı görüntüleyebilirsiniz. Sitede geçen bütün isimlerde bu özellik mevcuttur.